Tanıtım

KURUMSAL

Meşrubat sanayimizin önde gelen şirketlerinden biri olan Kristal Kola 1994 yılında İhlas Holding A.Ş. bünyesinde faaliyete başlamış olup 20 Mart 2014 tarihinden itibaren gruptan ayrılmıştır. Yurtiçi ve yurt dışı satışları ile tüketicinin beğenisini kazanarak sektördeki yerini almıştır.

Kristal Kola,girişken ve yeniliğe açık kimliği ile Türkiye genelinde iki meşrubat bir dogal kaynak suyu ve bir de doğal maden suyu olmak üzere toplam dört adet üretim tesisine sahiptir.Bugün üretimini Balıkesir,Edremit,Sapanca ve Kırıkkale'deki tesislerinde yapmaktadır.Toplam 108.634 metrekare yüzölçümündeki tesislerinin 16.436 metrekaresi kapalı alan olarak kullanılmaktadır.Üretim kapasitesi,ihracatı,yüksek verimliliği, AR-GE yatırımları ve teknolojik üstünlükleriyle bugün Türk meşrubat sanayinin en güçlü yerli üretim kuruluşlarından biridir.

Kristal Kola,1994 yılından beri sahip olduğu deneyimle;üretim ve satışını bugüne kadar kaliteye önem vererek gerçekleştirmiştir.Ürünlerinin dağıtım ve pazarlamasını iki ana distribütör şirketi ile yapmaktadır.

Sektörde dünya devleri ile eş zamanlı olarak teknolojiyi ve gelişmeleri takip edip,üretici firma olarak taşıdığı sorumluluğu bilen,kapsamlı ve ayrıntılı araştırmalar yaparak,değişen müşteri istekleri doğrultusuda etkili çözümler üretmektedir.Üretimin her aşamasında ve son üründe yaptığı kalite kontrol testleri ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı ilke edinmiştir.Hedefimiz,ulusal bir firma olarak ülke genelinde bizimle çaılşan tüm müşterilerimize kesintisiz olarak en doğru ürünü en ekonomik şekilde sunmaktadır.

Kristal Kola; İSO 9001:2015 Kalite yönetim sistemi ve İSO 22000:2005 Gıda güvenliği ve yönetim sistemi sertifikalarına sahiptir.