> Bilgi Toplumu Hizmetleri | > Tüketici Hizmetleri | > Bayiler | > Markalar | > S.S.S

Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere küresel ekonominin temel problemi büyüme. 2016 yılında  küresel büyüme beklentilerinin birçok uluslararası kurum tarafından aşağı doğru revize edildiğini görüyoruz. Küresel ekonomide yaşanan sorunlar, çevremizde artan jeopolitik riskleri göz önüne aldığımızda ülkemiz hız kesse de hala büyümeyi başaran ülkeler arasında yer alıyor.

2016 yılı Amerika’daki seçimler, mülteci krizi, Suriye’de yaşanan çatışmalar, terör olayları ve bölgemizde yaşanan diğer gelişmelerle dünyada önemli değişimlerin yaşandığı; belirsizliklerin artarak devam ettiği ,ekonomik görünüm açısından düşük emtia fiyatları, düşük faiz oranları, düşük ticaret hacmi ile düşük büyüme oranının göze çarptığı bir tablo sergiledi.

Her ne kadar Türkiye ekonomisi 3. çeyrekte daralmış olsa da, genel küresel ekonomideki durgun seyrin dışında kalan olumlu bir gelişme gösterdi. 2016 yılında ülke olarak Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. Havalimanı, Osman Gazi Köprüsü gibi inanılmaz dev yatırımlara tüm dünyada hayranlık uyandıran projelere imza altıldı. Bu yatırımlar, ekonomimizin lokomotifi olan sektörlere  ivme kazandırdı. Devlet, özel sektör ve vatandaş el ele verdi, güç birliği yapı ve büyük bir sinerji yakalandı.

2016 yılının ülkemiz açısından en önemli gelişmesi ise, hiç şüphesiz 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişimiydi. Ülke olarak, tarihimizde görülmemiş bu iç tehdit, bizi uçurumun kenarına sürükledi. Geleceğimizi hedef alan başarısız darbe girişimi karşısında milletimiz, demokrasiyi yürekten sahiplendi ve bu sayede Türkiye’de bir milat yaşandı.

2017 için temennimiz; terörün son bulduğu, ülke bütünlüğünün korunduğu , demokrasinin ve evrensel değerlerin hakim olduğu, her alanda ihtiyaç duyulan reformların hız kazandığı, çağdaş medeniyet normlarına daha çok yaklaştığımız ve her zorluğun üstünden geldiğimiz bir yıl olmasıdır.

Saygılarımla

Mahmut ERDOĞAN
Yönetim Kurulu Başkanı

 


JoomShaper